Visa tabell
Div 3 Sydöstra Götaland, herr 2022 2022
Lag | M | P |
---|---|---|
1. VMA IK | 22 | 46 |
2. IFK Karlshamn | 22 | 42 |
3. Älmhults IF | 22 | 41 |
4. Sölvesborgs GoIF | 22 | 39 |
5. Hovshaga AIF | 22 | 35 |
6. FK Älmeboda/Linneryd | 22 | 30 |
7. Lindsdals IF | 22 | 27 |
8. Färjestadens GOIF | 22 | 26 |
9. Växjö Norra IF | 22 | 26 |
10. Åryds IK | 22 | 25 |
11. Hörvikens IF | 22 | 17 |
12. Pukebergs BK | 22 | 15 |
Div 2 Södra Götaland, herr 2021 2021
Lag | M | P |
---|---|---|
1. BK Olympic | 28 | 54 |
2. Hässleholms IF | 28 | 51 |
3. FC Rosengård 1917 | 28 | 47 |
4. IFK Berga | 28 | 46 |
5. IFK Hässleholm | 28 | 43 |
6. Räppe GOIF | 28 | 42 |
7. FK Karlskrona | 28 | 42 |
8. FBK Balkan | 28 | 40 |
9. Eslövs BK | 28 | 38 |
10. Kristianstad FC | 28 | 37 |
11. Asarums IF FK | 28 | 34 |
12. Nosaby IF | 28 | 32 |
13. IFK Karlshamn | 28 | 32 |
14. Sölvesborgs GoIF | 28 | 31 |
15. KSF Prespa Birlik | 28 | 16 |
Div 3 Sydöstra Götaland, herr 2020 2020
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Sölvesborgs GoIF | 11 | 26 |
2. Pukebergs BK | 11 | 24 |
3. Ljungby IF | 11 | 20 |
4. Växjö Norra IF | 11 | 17 |
5. Åryds IK | 11 | 17 |
6. FK Karlshamn United | 11 | 14 |
7. Saxemara IF | 11 | 13 |
8. Högsby IK | 11 | 13 |
9. Nybro IF | 11 | 13 |
10. Lagans AIK | 11 | 12 |
11. Lindsdals IF | 11 | 11 |
12. Ronneby BK | 11 | 6 |
Wellness Studio Cup Herr - kvalificeringsspel grupp 1 2024
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Sölvesborgs GIF | 2 | 6 |
2. Jämshögs IF | 2 | 3 |
3. Björkenäs-Pukaviks IF | 2 | 0 |
Nyheter från föreningen
Hemmavinst mot Sillhövda AIK
24 mar
Seger för U-laget
23 mar
Mållöst mot Maif U19
21 mar
Vinnare i "Tjugan februari"
2 mar, 12:00
Då är första vinnaren i "tjugan" dragen.
Sammanlagt såldes 482 lotter vilket ger oss en vinstpott på 4820 kr. Grattis vinnaren! (se klippet för avslöjandet).
Snälla som vi är lottade vi även ut två bonuspriser där vardera vinner två fribiljetter till valfri hemmamatch.
Grattis Lisa Lind och Christian Jönsson till 2 fribiljetter var!
Kommande aktiviteter
Fre 29/3
13:00-15:00 |
Match mot Vanneberga IF
Öllervallen A-plan |
Mån 1/4
18:15-19:45 |
Träning
Svarta Led konstgräs |
Tis 2/4
18:30-20:00 |
Träning
Svarta Led konstgräs |
Tor 4/4
17:00-18:30 |
Träning
Svarta Led konstgräs |
Sön 7/4
13:00-15:00 |
Match mot Växjö Norra IF
Svarta Led |
Tor 11/4
19:30-21:30 |
Match mot Kalmar City BK
Bergavik IP 1, Kalmar |
Lör 20/4
13:00-15:00 |
Match mot Alvesta GOIF
Svarta Led |
Sön 28/4
16:00-18:00 |
Match mot Älmhults IF
Älmekulla 1, Älmevallen, Älmhult |
Fre 3/5
19:00-21:00 |
Match mot Sillhövda AIK
Bredasjön 1 |
Tor 9/5
13:00-15:00 |
Match mot Hovshaga AIF
Svarta Led |