Nästa vecka
4 maj, 16:04 0 kommentarer
Tjena
Nästa vecka ser ut som följer
Måndag - Hemmamatch mot Mjällby 18.30, samling 17.15
Tisdag - Zonträning för killar födda -10, Nils och William är anmälda, mer info finns i kalendern
Onsdag - Träning 18.00-19.30 på B-planen
Lördag - Träning 11.00-12.30
/Tränarna SGIF P09
Nästa vecka
27 apr, 16:14 0 kommentarer
Tjena
Nästa vecka flyttar vi tisdagens träning till måndagen eftersom det är Valborg och det ser ut som följer
Måndag - Träning 18.30-20.00 på B-planen
Eftersom akademiklasserna har obligatorisk närvaro på Strandvallen så måste det bli minst 8 killar som anmäler sig annars ställer vi in
Onsdag - Bortamatch mot Karlshamn, samling 14.30 på SL
Torsdag - Träning 18.30-20.00 på C-planen
Lördag - Träning 14.00-15.30, osäkert på vilken plan än så länge
/Tränarna SGIF P09
Veckans händelser
21 apr, 17:03 0 kommentarer
Tjena
Veckan som kommer ser ut som följer
Måndag - Hemmamatch mot Karlskrona 18.30
Onsdag - Träning 18.00-19.30, osäkert på vilken plan än så länge
Torsdag - Träning 18.30-20.00 på C-planen
Lördag - Träning 11.00-12.30, osäkert på vilken plan än så länge
/Tränarna SGIF P09
Flyttad träning
18 apr, 09:11 0 kommentarer
Tjena
Lördagens träning är flyttad till söndagen istället, samma tid dvs
11.00-12.30.
/Tränarna SGIF P09
Ordinarie träningar
13 apr, 15:03 0 kommentarer
Tjena
Med start nästa vecka så börjar våra ordinarie träningar och det ser ut som följer
Tisdagar 18.00-19.30 på B-planen
Torsdagar 18.30-20.00 på C-planen
Lördagar 11.00-12.30, plan kan variera beroende på var det spelas matcher och det kan bli på konstgräset om ingen annan plan är ledig
Våra hemmamatcher spelas på måndagar(på A-planen om den är ledig och spelbar) och bortamatcherna spelas på onsdagar.
/Tränarna SGIF P09
Fler nyheter
Kommande aktiviteter
Mån 13/5
18:30-20:00 |
Träning
Svarta Led, B-planen |
Ons 15/5
19:00-21:00 |
Match mot Ronneby BK Röd
Brunnsvallen |
Tor 16/5
18:30-20:00 |
Träning
Svarta Led, C-planen |
Lör 18/5
11:00-12:30 |
Träning
Svarta Led |
Mån 20/5
18:30-20:00 |
Träning
Svarta Led, B-planen |
Ons 22/5
19:00-21:00 |
Match mot Saxemara IF/Kallinge SK/Listerby IK
Saxemara IP, Hejan |
Tor 23/5
18:30-20:00 |
Träning
Svarta Led, C-planen |
Lör 25/5
11:00-12:30 |
Träning
Svarta Led |
Mån 27/5
18:30-20:30 |
Match mot AIK Atlas
Svarta Led |
Tis 28/5
18:00-19:30 |
Träning
Svarta Led, B-planen |